خانه / اجتماعی / قلب کودک ۹ ساله روز عاشورا به تهران رسید

قلب کودک ۹ ساله روز عاشورا به تهران رسید

با تلاش تیم تخصصی پزشکان قلب پسر ۹ ساله یزدی که براثر تصادف مرگ مغزی شده بود با پروازی به تهران رسید تا در روز عاشورا به پسر ۹ ساله تهرانی زندگی دوباره ای بخشد.

به گزارش سرویس اجتماعی افق تهران، در روز عاشورا با تلاش تیم تخصصی پزشکان قلب پسر ۹ ساله یزدی که براثر تصادف مرگ مغزی شده بود با پروازی به تهران رسید تا به پسر ۹ ساله تهرانی جان تازه ای بخشد.

مدتی پیش  امیرعلی درویش در یک حادثه رانندگی به شدت آسیب دید و به بیمارستان شهید رهنمون منتقل شد، از همان ابتدا تلاش  پزشکان برای نجات جان امیرعلی آغاز شد اما شدت ضربه ای به حدی بود که پسر ۹ ساله دچار مرگ مغزی شد.

به دنبال مرگ مغزی امیر علی تیم رضایت گیری واحد فراهم آوری اعضای پیوندی بیمارستان توانستند رضایت خانواده وی برای اهدای اعضای بدن جلب کنند، بنابراین در روز عاشورا قلب کوچک امیرعلی از یزد به تهران رسید.

دکتر ساناز دهقانی رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری ها وزارت بهداشت دراین خصوص گفت:  کودک نه ساله ای در تهران برای ادامه زندگی نیاز شدیدی به پیوند قلب داشت از این رو با  رضایت بیمار مرگ مغزی در یزد تیمی از پزشکان صبح امروز با پرواز به یزد رفتند.

وی افزود:با توجه به هماهنگی های صورت گرفته با اورژانس و با کمک اورژانس کشور تیم  پزشکی تخصصی بلافاصله از آشیانه هواپیمایی ریاست جمهوری پرواز و پس از فرود هواپیما در یزد به سرعت راهی بیمارستان شهید رهنمون یزد رفتند تا بعد از دریافت قلب پیوندی به تهران بازگردند.

انتهای پیام/

درباره ی OfoghTehran

همچنین ببینید

فراهانی

تذکرعضو شورای شهر به برخورد های سلیقه ای شهرداری

عضو شورای شهر تهران بیان کرد: طبق مسئولیت و دفاع از حق مشارکت شورایاران در …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *