خانه / شورای شهر / تصویب طرح مناسب سازی مدارس دخترانه در شورای شهر

تصویب طرح مناسب سازی مدارس دخترانه در شورای شهر

شورا

در نهایت دو فوریت طرح مناسب سازی مدارس دخترانه با رأی موافق ۱۶ تن از اعضای شورای شهر به تصویب رسید.

به گزارش سرویس شورای شهر افق تهران، صبح امروز در جلسه شورای شهر تهران، ناهید خدا کرمی، رئیس کمیته سلامت شورای شهر طرح دو فوریتی با ۱۶ امضا به هیأت رئیسه ابلاغ کرد ، محسن هاشمی رئیس شورای شهر ضمن اشاره به این که این طرح با توجه به تعداد امضاها به شکل دو فوریت مطرح می شود بیان کرد: شهرداری براساس این طرح ضروری است که ۲۰ درصد از ردیف بودجه حمایت از توسعه و تجهیز مدارس را صرف مناسب‌سازی مدارس دخترانه در مناطق ۲۲ گانه کند.

خداکرمی، در خصوص جزئیات طرح پیشنهادی خود بیان کرد: ۷۶ درصد از دختران تهرانی  مبتلا به کمبود ویتامین D ،هستند این دختران مادران آینده هستند و نیاز شدیدی به کلسیم و ویتامین D دارند.

وی در ادامه بیان کرد: بهترین منبع تأمین ویتامین D نور خورشید است، در بسیاری از مدارس غیرانتفاعی شرایطی برای مدارس دخترانه به وجود آمده که  دختران بتوانند در محیطی باز و مناسب ورزش کنند اما بیشتر مدارس دخترانه دولتی به دلیل این که به ساختمان‌های اطراف مشرف هستند نمی‌توان فضای مساعدی را برای قرار دادن دختران در معرض نور آفتاب ایجاد کرد.

خداکرمی تصریح کرد: بسیاری از دخترانی که در مدارس دولتی درس می‌خوانند نمی توانند  مبالغ هنگفتی را بابت شهریه پرداخت کنند، از اعضای شورای شهر تقاضا دارم به دو فوریت این طرح رأی مثبت دهند تا در زمان باقی مانده تا مهرماه بتوانیم اقدامات مناسبی را انجام دهیم.

مهندس الویری در مخالفت با دو فوریت بیان کرد: من مشکلی با اصل طرح ندارم اما باید جزئیات و اعداد و ارقام آن  به صورت شفاف مشخص شود.

شهربانو امانی، دیگر عضو شورای شهر تهران نیز در دفاع از دو فوریت تصریح کرد: نیمی از زنان و دختران شهرمان به اعضای شورای فعلی رأی دادند و می خواهند ریل مدیریت شهری  تغییر کرده و  به آنان نیز توجه شود، تصور ما بر این بود  که زنگ خطر در آقایان به صدا در آمده و متوجه شدند که باید وضعیت بهتری را در فضاهای آموزشی برای زنان و دختران ایجاد کنند.

عضو شورای شهر تهران تصریح کرد: در آستانه سال تحصیلی هستیم و باید هر چه زودتر  مناسب‌سازی مدارس را آغاز کنیم،  شما پدر هستید و بهتر می دانید که دختران  بیش از همه به ویتامین و کلسیم نیاز دارند.

محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به این تذکر به شوخی بیان کرد: راه های زیادی برای ویتامین‌گیری وجود دارد و ربطی به زن و مرد ندارد.

مجید فراهانی، در مخالفت با دو فوریت بیان کرد: من موافق محتوای طرح هستم اما در مورد دو فوریت آن باید اعلام کنم که شهرداری تهران باید به صورت اتوماتیک پنج درصد از عوارض شهرسازی را به آموزش و پرورش دهد و سالانه نیز مبلغی برای بهسازی مدارس  به آموزش و پرورش اختصاص دهد اما  ابعاد مختلف این مسئله باید در کمیسیون‌ها بررسی شود .

خلیل‌آبادی به عنوان عضو موافق با این طرح بیان کرد: پیشنهاد من این است که تا پایان مهر در هر منطقه  به‌صورت آزمایشی یک مدرسه در هر منطقه مناسب‌سازی شود.

گفتنی است در نهایت دو فوریت این طرح  با رأی موافق ۱۶ تن از اعضای شورای شهر به تصویب رسید.

انتهای پیام/

درباره ی OfoghTehran

همچنین ببینید

فراهانی

تذکرعضو شورای شهر به برخورد های سلیقه ای شهرداری

عضو شورای شهر تهران بیان کرد: طبق مسئولیت و دفاع از حق مشارکت شورایاران در …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *