خانه / سلامت / ابتلای ۶۰ نفر در کشور به تب کریمه کنگو

ابتلای ۶۰ نفر در کشور به تب کریمه کنگو

تب کریمه کنگو

با اعلام رئیس سازمان دامپزشکی کشور بیان کرد: ۶۰ نفر در کشور دچار بیماری تب کریمه کنگو شدند که ۵ نفر از آنها فوت کردند.

به گزارش سرویس سلامت افق تهران، رئیس سازمان دامپزشکی کشور بیان کرد: ۶۰ نفر در کشور دچار بیماری تب کریمه کنگو شدند، که از این میان ۵ نفر جان خود را از دست دادند.

علیرضا رفیعی پور افزود: ۵ نفر در استان‌های سیستان و بلوچستان، اردبیل و گیلان در اثرابتلا به به بیماری تب کریمه کنگو جان خود را از دست دادند،  انتظار داریم مردم با کنترل و مقابله با بیماری تب کریمه کنگو و رعایت مسائل بهداشتی مانند عدم استفاده از گوشت در کشتارگاه‌های غیر مجاز بین راهی به ریشه کن کردن آن کمک کنند.

رئیس سازمان دامپزشکی تهران خاطر نشان کرد: تب مالت، تب کریمه کنگو، هاری و آبله بیماری‌های مشترک بین انسان و دام درسال ۹۷ هستند که در مقایسه با سال ۹۶ بین ۳۵ تا ۷۵ درصد کاهش یافته است.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور در ادامه بیان کرد: هر سال ۸ میلیون کیلوگرم انواع فرآورده دامی فاسدمثل گوشت قرمز، مرغ، تخم مرغ، شیر و عسل از بازار استان‌های مختلف کشور جمع آوری و از بین برده می شوند، بیش از ۳ هزار و ۶۰۰ نفر ناظر بهداشتی و شرعی به  کشتار و توزیع فرآورده‌های دامی اقدام می کنند.

رفیعی پور در پایان تصریح کرد: ۲۲۰ میلیون دلار ارز برای تامین فرآورده های مورد نیاز مانند دارو و واکسن، نهاده‌های دامی، ریزمغذی ها، ویتامین‌ها و مکمل‌های مورد نیاز دام و طیور اختصاص یافته است، با پیگیری های صورت گرفته مجوز استخدام ۳۵۰۰ نفر در بدنه ادارات دامپزشکی استان‌ها با اولویت استان‌های کمتر برخوردار از طریق سازمان استخدامی و مدیریت برنامه و بودجه صادر شد.

انتهای پیام/

درباره ی OfoghTehran

همچنین ببینید

فراهانی

تذکرعضو شورای شهر به برخورد های سلیقه ای شهرداری

عضو شورای شهر تهران بیان کرد: طبق مسئولیت و دفاع از حق مشارکت شورایاران در …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *