خانه / مدیریت شهری / سازمان آتش نشانی اختیار برخورد با سازندگان متخلف را ندارد

سازمان آتش نشانی اختیار برخورد با سازندگان متخلف را ندارد

مهدی داوری

مدیرعامل سازمان  آتش‌نشانی تهران بیان کرد: باید اختیاراتی به سازمان آتش‌نشانی برای برخورد سریع و قاطع با سازندگان، بهره‌برداران و اشخاصی که ایمنی را رعایت نمی کنند، داده شود.

به گزارش سرویس مدیریت شهری افق تهران، مهدی داوری، مدیر عامل سازمان آتش نشانی تهران در خصوص هماهنگی انجام شده بین آتش‌نشانی تهران و قوه‌قضاییه برای پلمب ساختمانهای ناایمن در پایتخت بیان کرد: این مشکل باید به صورت ریشه‌ای برطرف شود، به عنوان نمونه در صورتی که فردی در هنگام رانندگی مرتکب تخلف شد، نیازی نیست  برای جریمه وی با دستگاه‌های مختلف هماهنگ شود.

مدیرعامل آتش‌نشانی تهران در ادامه بیان کرد: باید اختیاراتی به سازمان آتش‌نشانی برای برخورد سریع و قاطع با سازندگان، بهره‌برداران و اشخاصی که ایمنی را رعایت نمی کنند، داده شود.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر ایمن شدن در شهر ما هزینه دارد و ناامین بودن در زمان های عادی و عدم بروز حوادث هزینه‌ای به همراه ندارد، باید هزینه‌های ناایمن بودن افزایش یابد و قوانین، باید در حمایت از سازمان آتش‌نشانی باشد.

مدیر عامل آتش نشانی تهران در ادامه بیان کرد: برخی اوقات  متهم به ناکارآمد بودن اقداماتمان می‌شویم در حالی که اختیارات قانونی لازم را نداریم.

مدیرعامل آتش‌نشانی تهران  در پایان تصریح کرد: در حال حاضر آتش نشانان در کشورهای توسعه‌یافته، قادر هستند مالکان و بهره‌برداران ساختمان ناایمن را جریمه کنند اتکای صرف بر روی مقابله، نمی تواند به تنهایی پاسخگوی تمام مسائل باشد.

انتهای پیام/

درباره ی OfoghTehran

همچنین ببینید

فراهانی

تذکرعضو شورای شهر به برخورد های سلیقه ای شهرداری

عضو شورای شهر تهران بیان کرد: طبق مسئولیت و دفاع از حق مشارکت شورایاران در …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *