خانه / سلامت / عوارض وحشتناک هدفون بر روی گوش و مغز

عوارض وحشتناک هدفون بر روی گوش و مغز

عوارض هدفون

یکی از این فناوری های بسیار محبوب در میان نسل جوان که عوارض وحشتناکی برای سلامتی دارند هدفون است.

به گزارش سرویس سلامت افق تهران، امروزه تکنولوژی و توسعه وسایل الکترونیکی مختلف با سرعت باورنکردنی در حال پیشرفت است اما برخی از این ابزار‌ها خطرات جبران ناپذیری برای سلامتی ما دارند، یکی از این فناوری های بسیار محبوب در میان نسل جوان که عوارض وحشتناکی برای سلامتی دارند هدفون است.

برخی از مضزات هندزفری و هدفون به شرح ذیل است.

وز وز گوش

 عارضه ای که قرار گرفتن در معرض سر و صدای بسیار بلند بر سر انسان می آورد و  گوش انسان آن را به صورت صدای زنگ، وز وز و صدای زوزه احساس می کند، عامل این بیماری آسیب به سلول‌های مو در بخشی از گوش به نام حلزون است، سلول‌های مو وظیفه تبدیل امواج صوتی به سیگنال‌های عصبی منتقل شده به مغز را برعهده دارند، زمانی که مغز سیگنال‌های عصبی را به خوبی دریافت نمی‌کند، نوعی سیگنال‌های عصبی غیر طبیعی تولید می‌کند تا سیگنال مفقود شده توسط سلول‌های موی حلزونی جبران شود.

 بیش‌شنوایی (هایپراکوزیس)

این عارضه به معنی افزایش حساسیت به صدا‌های محیط طبیعی  اطراف است.

عفونت گوش

اشتراک هدفون در افراد غیر ممکن نیست، استفاده روزانه از هدفون باعث افزایش باکتری‌های مضر می شود، ضمن این که میتواند میکروارگانیسم‌های شخص دیگر را به گوش شما منتقل کند.

از دست دادن شنوایی

از مهمترین مضرات استفاده بیش از حد از هدفون ها از دست دادن شنوایی است، با استفاده از هدفون ها صدا به صورت مستقیم به پرده گوش شما می رسد بنابراین افرادی که به طور مکرراز آن‌ها استفاده می‌کنند ممکن است از دست دادن شنوایی و همچنین مشکلات شنوایی را تجربه کنند، اگر با افزایش روزانه  ۱۵ دقیقه درجه صدای این وسایل، منتظر مشکلات جدی شنوایی باشید.

اثرات جانبی بر مغز

هدفون معمولاً در بلندمدت  منجر به ایجاد امواج الکترومغناطیسی می شوند که خطرات زیادی برای مغز انسان دارد، و از آنجایی که گوش داخلی  مستقیما با مغز مرتبط است هرنوع آسیب یا عفونت در گوش می‌تواند بر مغز هم تأثیر گذار باشد،  تاثیر موسیقی با صدای بلند مانند  تاثیر بیماری ام.اس بر روی اعصاب است و  موجب آسیب به غلاف میلین محافظ سلول‌های عصبی که شامل سیگنال‌هایی از گوش به مغز هستند شده و در نهایت منجر به ناشنوایی جزئی یا کامل می‌شود.

گوش درد

افرادی که دائم از هدفون، استفاده می کنند مکرر به دلیل درد گوش غیرقابل تحمل به پزشک شکایت می‌کنند، استفاده بیش از حد از هدفون موجب بی حسی یا درد شدید گوش شما خواهد شد.

ناهوشیاری

قطع ارتباط با دنیای واقعی در اثر استفاده از هدفون، می تواند عواقب جدی مانند حوادث جبران ناپذیر در افراد را به دنبال داشته باشد.

انتهای پیام/

درباره ی OfoghTehran

همچنین ببینید

فراهانی

تذکرعضو شورای شهر به برخورد های سلیقه ای شهرداری

عضو شورای شهر تهران بیان کرد: طبق مسئولیت و دفاع از حق مشارکت شورایاران در …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *