خانه / شورای شهر / ضرورت استقلال شهرری از تهران

ضرورت استقلال شهرری از تهران

خلیل ابادی

عضو شورای شهرتهران، بیان کرد: بزرگترین مشکل ما در شهرری نبودن شورایی مستقل از شهر تهران است.

به گزارش سرویس مدیریت شهری افق تهران، حسن خلیل آبادی  در نشست خبری خود به مناسبت روز خبرنگار در مجتمع فرهنگیان ری بیان کرد: شهرری فرمانداری ویژه دارد و بزرگترین مشکل  ما در شهرری نبودن شورایی مستقل از شهر تهران است، بخش مدیریت شهری این شهرستان به تهران متصل شده و تا سال ۹۲ بخش مرکزی شهر ری از نظر قانونی امکان ادغام با تهران را نداشته است.

خلیل آبادی، افزود: بر اساس ماده ۱۲ قانون شوراها تبصره ای آمده که بر اساس آن تهران، تجریش و ری با یک شورا اداره شوند و به حق مردم ری در این خصوص توجه نشده است، بدنه شهر ری شورا دارد اما با تهران مشترک است، بر اساس اصل صد قانون اساسی مردم در تمام شهر ها باید اعضای شورا را انتخاب کرده و هیچ شورای مشترکی با شهر دیگر ندارد، شهرستان ری حریم و محدوده مشخص دارد و زمانی که برای یک شهر حریم مشخص می کنیم نمی توانیم آن را با شهر دیگری ادغام کنیم.

عضو شورای اسلامی شهر تهران در خصوص گرامیداشت روز خبرنگار بیان کرد: رسانه ها در کلان شهرها تنها وسیله ارتباطی شوراها با مردم هستند که با یکدیگر پیوندی نانوشته دارند، امروزه حوزه رسانه و خبر مورد توجه قرار گرفته و دولتمردان و مردم نیز به اهمیت آن پی بردند و رسانه ها نیز افکار عمومی را هدایت می کنند.

خلیل آبادی خاطر نشان کرد: صداقت و تلاش چیزی که ما از خبرنگاران سراغ داریم و همین صداقت و درستی به ماندگاری  آنها در این حرفه کمک می کند.

عضو شورای شهر تهران تصریح کرد:  این شغل، یک شغل سخت است و باید در تمام سطوح امنیت شغلی خبرنگاران حفظ شود و آنان وجه المصالحه برای دعواهای سیاسی و بستن روزنامه‌ها قرار نگیرند.

انتهای پیام/

درباره ی OfoghTehran

همچنین ببینید

محمدجواد ظریف: هیچ وقت به دنبال درگیری نبودیم

احتمال مذاکره ایران با آمریکا !!!

وزیر امور خارجه کشورمان، حتی پس از ترور سردار قاسم سلیمانی احتمال مذاکره با آمریکا …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *