خانه / سیاسی / اضافه شدن چند فرد و شرکت دیگر به فهرست تحریم های آمریکا

اضافه شدن چند فرد و شرکت دیگر به فهرست تحریم های آمریکا

تحریم آمریکا

نام ۵ فرد و ۷ شرکت، به دلیل ارتباط با برنامه هسته‌ای ایران به فهرست افراد و شرکت های مورد تحریم آمریکا اضافه شد.

به گزارش سرویس سیاسی افق تهران، روز پنج شنبه، وزارت خزانه‌داری آمریکا با انتشار بیانیه‌ای عنوان کرد نام پنج فرد و هفت شرکت را به بهانه ارتباط با برنامه هسته‌ای ایران به فهرست افراد و شرکت های تحریمی خود اضافه کرده است.

در بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا آمده است که این افراد و شرکت‌ها به دلیل این که نقش موثری در تامین قطعات کلیدی مورد نیاز قطعات برنامه هسته‌ای ایران برعهده داشتند به لیست افراد تحت تحریم آمریکا اضافه شدند.

 در بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا، اعلام شد  تابعیت هر پنج نفری که به فهرست تحریم‌های این کشور پیوستند ایرانی است، در میان شرکت های تحریم شده هم دو شرکت ایرانی، چهار شرکت چینی و یک شرکت بلژیکی مشاهده می شود.

ترامپ، از زمان خروج دولت آمریکا از برجام در اردیبهشت‌ ۹۷ تا امروز تحریم‌های اقتصادی شدیدی برضد ایران اعمال کرده است تا با این فشارها به خیال خود خود ایران را به مذاکره مجدد برای دریافت یک توافق جدید بکشانند، ایران  اعلام کرده علی رغم فشارهای حداکثری آمریکا، هرگز با کشوری که توافقات بین‌المللی را نقض می‌کند، باردیگر مذاکره نخواهد کرد.

با وجود این که تحریم‌های آمریکا چالش های بسیار زیادی را برای اقتصاد ایران به همراه داشته است، اما برآوردها در گزارش اخیر بانک جهانی نشان می دهد که با رد شدن اثر تحریم‌ها، بار دیگر نرخ رشد اقتصادی ایران از سال ۲۰۲۰ (۱۳۹۹ شمسی) مثبت می شود.

انتهای پیام/

درباره ی OfoghTehran

همچنین ببینید

فراهانی

تذکرعضو شورای شهر به برخورد های سلیقه ای شهرداری

عضو شورای شهر تهران بیان کرد: طبق مسئولیت و دفاع از حق مشارکت شورایاران در …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *