خانه / اقتصادی / کاهش قیمت خودرو همچنان ادامه خواهد داشت!!!

کاهش قیمت خودرو همچنان ادامه خواهد داشت!!!

خودرو

عضو اتاق بازرگانی، بیان کرد: در صورت وارد نشدن شوک جدیدی به بازار دلالان مجبور به فروش خودروهای خود با قیمت پایین‌تر می‌شوند و می‌توان به ادامه روند کاهشی قیمت امیدوار بود.

به گزارش سرویس اقتصادی افق تهران، جمشید عدالتیان شهریاری، عضو اتاق بازرگانی ایران در خصوص قیمت خودرو اظهار داشت: با خروج آمریکا از برجام، در بسیاری از بخش های اقتصادی ما دچار مشکل شدند و بازار خودرو نیز از این قاعده مستثنی نبود.

وی، افزود: خودروسازان ما برای تکمیل خودروهایشان به قطعاتی که  از خارج از کشور  وارد می‌شد نیاز داشتند و تحریم‌های شدید ورود این قطعات  به بازار را محدود و یا با موانع جدی روبرو می کرد که در نتیجه بخشی از خودروها در خط تولید ماند و به بازار نرسید و همین کاهش عرضه قیمت ها را افزایش داد.

عضو اتاق بازرگان ایران، خاطر نشان کرد: روند افزایشی قیمت دست دلال‌ها را در بازار خودرو باز گذاشت، در هیچ زمانی قیمت کارخانه تا این اندازه از قیمت بازار فاصله‌ نداشت مسئله ای که نشان می‌دهدحجم زیادی از افزایش قیمت‌ها در بازار خودرو حباب بوده و به دلیل سودجویی دلالان بوده است.

وی، افزود: با وجود افزایش قیمت‌ها در ماه‌های اخیر،  قیمت کارخانه هنوز از نرخ بازار بسیار پایین تر بوده است و کاهش قیمت‌ها در بازار خودرو می‌تواند ادامه دار باشد.

عدالتیان، درخصوص عامل اصلی کاهشی شدن قیمت‌ها در بازار خودرو بیان کرد: خودروسازان موفق شدند بخشی از قطعات مورد نیاز برای خودروهای جدید را تأمین کنند و همین سهولت عرضه خودرو در بازار داخلی موجب کاهش فشار روانی موجود و در نتیجه کاهش قیمت ها شد.

 عضو اتاق بازرگانی ایران، درباره فعالیت گسترده دلالان در بازار خودرو، افزود: با بررسی پیش‌فروش خودروها متوجه می شویم تعداد زیادی از خریداران مصرف‌کننده نبودند و  قصد سودجویی از روند افزایشی قیمت خودرو داشتند که کاهش نرخ‌های اخیر موجب شد آنها از ترس زیان، فروشنده شوند و همین اتفاق به کاهش قیمت‌ها کمک کرد.

جمشید عدالتیان، در پایان تصریح کرد: در صورت وارد نشدن شوک جدیدی به بازار واسطه گران مجبور به فروش خودروهای خود با قیمت پایین‌تر می‌شوند و می‌توان به ادامه این روند امیدوار بود.

انتهای پیام/

درباره ی OfoghTehran

همچنین ببینید

فرزند آوری

۱۶۲ مادر ۱۳ تا ۱۹ ساله در ملایر صاحب فرزند شدند!!!

رئیس ثبت احوال ملایر، بیان کرد: در ۵ ماه نخست امسال، ۱۵۶ مورد فرزندآوری در …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *