خانه / سلامت / خطرات مژه مصنوعی برای سلامت چشم ها

خطرات مژه مصنوعی برای سلامت چشم ها

امروزه در شرایطی استفاده از مژه های مصنوعی محبوبیت خاصی در بین بانوان پیدا کرده که تماس چشم با مواد آلرژی‌زا می‌تواند به بروز اگزما در نواحی اطراف چشم  منجر شود.

به گزارش سرویس سلامت افق تهران، این روزها استفاده از مژه‌های مصنوعی و بلند طرفداران زیادی پیدا کرده و در بین خانم های جوان رواج زیادی پیدا کرده اما مصرف این نوع مژه‌ها با خطراتی نیز همراه است.

این مژه‌ها به گونه ای نصب می شوند که مصرف‌کننده پس از استفاده از آن ها بر روی مژه‌های خود تا ۲۴ ساعت از تماس چشم و صورت خود با آب خودداری کند؛ با رعایت تمام این نکات نیز شرایطی وجود دارد که می توانند باعث آلودگی چشم شوند.

ضمن این که در این وضعیت، تماس چشم با مواد آلرژی‌زا می‌تواند به بروز اگزما در نواحی اطراف چشم  منجر شود که بسیار ناخوشایند است.

اما مسئله مهم این است که وظیفه اصلی مژه‌ها حفاظت از چشم در مقابل ذرات گرد و غبار و عوامل خارجی دیگر مثل عرق، باد و … است نه زیبایی. مژه‌ها در زمان ۴ تا ۶ ماه رشد می‌کنند و عمر آن ها نزدیک ۱۰۰ تا ۱۵۰ روز است.

نکته جالب این است که مژه‌های مصنوعی از مو یا خز حیوانات تولید می شوند و فعالان حقوق بشر به شدت مخالف این کار هستند و اعتقاد دارند که از حیوانات نباید در ساخت لوازم آرایشی استفاده کنیم.

استفاده از سرم ها از روش های دیگر بلند کردن مژه‌ها است، این سرم‌ها باعث تحریک چشم‌ می شود و در صورت بروز این اتفاق، باید به سرعت مصرف را قطع کرده و با مراجعه به پزشک از داروهای ضد التهابی استفاده کنید.

از طرفی مصرف مداوم این سرم‌ها به عفونت‌های خاصی با عوارض چشمگیری منجر شود، تغییر رنگ عنبیه یکی از این پیامدها است.

انتهای پیام/

درباره ی OfoghTehran

همچنین ببینید

انتقاد عضو شورای شهر از برگزاری نمایشگاه الکامپ در تهران

عضو شورای شهر تهران،بیان کرد: زمانی که قصد داشتم از مسیر اتوبان چمران رد شوم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *