خانه / اجتماعی / محکومیت حسین هدایتی به بیست سال حبس و ۷۵ ضربه شلاق

محکومیت حسین هدایتی به بیست سال حبس و ۷۵ ضربه شلاق

هدایتی: حقوق کی روش را من دادم

به گفته سخنگوی قوه قضاییه، حسین هدایتی به جرم اختلال عمده در نظام اقتصادی به تحمل بیست سال حبس و محرومیت دائم از به کارگیری خدمات دولتی و ۷۵ ضربه شلاق محکوم شد.

به گزارش سرویس اجتماعی افق تهران، غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری صبح امروزخود، جزئیات حکم حسین هدایتی را اعلام کرد.

وی  تصریح کرد: این فرد به جرم اختلال عمده در نظام اقتصادی به تحمل بیست سال حبس و محرومیت دائم از به کارگیری خدمات دولتی و رد مال معادل بیش از ۴۸۸ میلیارد تومان محکوم شد.

همچنین این فرد به ۷۴ ضربه شلاق هم محکوم شده است، موسوی نژاد متهم دیگر این پرونده هم به ۱۵ سال حبس محکوم شد.

نماینده دادستان در اولین جلسه رسیدگی به اتهامات حسین هدایتی، پس از حضور در جلسه و کسب اجازه از ریاست دادگاه کیفرخواست تنظیمی این پرونده را قرائت کرد و اعلام کرد: در این پرونده که موسوم به پرونده هدایتی است آقای هدایتی دولابی در قالب هشت شرکت به اخذ تسهیلات بانکی  اقدام کرده و با انتصاب افراد بی بضاعت و ناتوان در سمت‌های مدیریتی این شرکت‌ها توانسته است مبلغ ۵۸۶ میلیارد تومان از وجوه بانک سرمایه را در قالب تسهیلات و یا ضمانت نامه را  تحصیل کند.

وی، خاطر نشان کرد: فرد نامبرده با زد و بند با یکی از مدیران صندوق ذخیره فرهنگیان توانسته است مبلغی به میزان ۶۶ میلیارد تومان را به دست آورد که آن پرونده همچنان باز است.

نماینده دادستان، اظهار داشت: تبانی آقای هدایتی با مدیران بانکی بدون انجام هیچ تشریفات قانونی و با هم دستی متهم دیگر این پرونده یعنی آقای موسوی نژاد بوده است که کار ایشان وثیقه تراشی از طریق گران نشان دادن آن وثیقه‌ها بوده است، به صورتی که تا الان ۴ سال از تاریخ سررسید معوقات بانکی این متهم سپری شده است، اما این معوقات همچنان پرداخت نشده است.

با اعلام رسول امیر قهرمانی، نماینده دادستان؛ اصل بدهی  حسین هدایتی ۵۸۶ میلیارد تومان بوده که با در نظر گرفتن سود پول، در حال حاضر به یک هزار و پانصد میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان رسیده است که این متهم تاکنون ۱۵ میلیارد تومان آن را پس داده است.

انتهای پیام/

درباره ی OfoghTehran

همچنین ببینید

بانک صادرات

نقش بانک صادرات در کارآفرینی و اشتغال زایی

جوانان با استعداد و تحصیل کرده که فرصت جذب در بازار کار را پیدا نکردند، …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *