خانه / سیاسی / اکنون زمان اجرای تعهدات اروپایی رسیده است

اکنون زمان اجرای تعهدات اروپایی رسیده است

سفیر ایران در انگلیس، بیان کرد: اگر طرف‌های دیگر برجام ظرف ۶۰ روز تعیین‌شده اقدامی برای اجرای تعهدات خود انجام ندهند، شاهد واکنش جدی ایران خواهند بود.

به گزارش سرویس سیاسی افق تهران، حمید بعیدی‌نژاد، سفیر کشورمان در انگلیس اظهار داشت: الان وقت آن رسیده است که طرف‌های دیگر برجام نیز مانند ایران به تعهدات و وعده‌های خود عمل کنند.

حمید بعیدی‌نژاد، افزود: ما خواستار این هستیم که اعضای دیگر برجام نیز گام های جدی بردارند به دلیل این که تمام  تعهدات از قبل مشخص شده و قول و قرارها گذاشته شده و اکنون بحث اصلی  انجام این تعهدات است.

وی خاطر نشان کرد: ما فکر کردیم اکنون زمان گرفتن یک تصمیم جدید است ؛ نه برای تضعیف برجام بلکه برای این که این پیام را به گوش جهانیان برسانیم که برجام واقعاً در معرض تهدیدات جدی قرار دارد، من با قاطعیت اعلام می کنم اگر طرف‌های دیگر برجام ظرف ۶۰ روز تعیین‌شده اقدامی برای اجرای تعهدات خود انجام ندهند، شاهد واکنش جدی ایران خواهند بود.

سفیر ایران در لندن، در ادامه بیان کرد: اگر اعضای دیگر برجام تصور می‌کنند ایران باید همچنان صبوری کند تا شرایط بهتر شود، به آن ها می گویم که این طرز فکر دیگر معتبر نیست و ما از این مرحله عبور کردیم،  بسیاری از نهادها و سیاستمداران در ایران اعتقاد دارند که ما دیر به وضعیت موجود واکنش نشان داده‌ایم.

بعیدی‌نژاد در پایان تصریح کرد: گر راهکاری برای مشکلاتی که ما در برجام با آنها روبرو شدیم  پیدا نشود، گزینه‌های دیگری نیز برای ما وجود خواهد داشت ولی واقعاً امیدواریم که این مشکلات برطرف شوند.

انتهای پیام/

درباره ی OfoghTehran

همچنین ببینید

عکس زیر خاکی پژمان جمشیدی

از امروز فیلمبرداری سریال زیرخاکی با بازی پژمان جمشیدی در تهران آغاز خواهد شد. به …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *