خانه / سلامت / افتتاح اولین مرکز دائمی پایش سلامت کارکنان شهرداری

افتتاح اولین مرکز دائمی پایش سلامت کارکنان شهرداری

مدیر عامل شرکت شهر سالم، بیان کرد: ما نیازمند این هستیم، کارکنان شهرداری بتوانند سالی یک بار به مکان کاملا منسجم مراجعه و سلامت خود را چک کنند.

حمید چوبینه، مدیر عامل شرکت شهر سالم در گفتگو با خبرنگار حوزه سلامت افق تهران، در خصوص افتتاح نخستین مرکز دائمی پایش سلامت کارکنان و بازنشستگان شهرداری تهران اظهار داشت: یکی از وظایف شرکت شهر سالم، موضوع پیشگیری و بهداشت است ، در همین راستا بحث پایش سلامت کارکنان شهرداری تهران مطرح شد، در سال گذشته و همزمان با ورود مدیر عامل جدید برنامه های اصلی پیشگیری و بهداشت را با هدف شناخت علائم هشدار دهنده بیماری در دستور کار خود قرار دادیم .

مدیر عامل شرکت شهر سالم، افزود: یکی از اقدامات مهم در این راستا پایش سلامت کارکنان و بازنشستگان شهرداری تهران بود که همکاران ما در حوزه بهداشت و پیگیری بیش از ۲۰ هزار نفر از کارکنان را در زمره طرح پایش قراردادند و در صورتی که علائم بیماری داشتند به آن ها اطلاع داده شد و از این اشخاص خواسته شد تا روند درمان خود را آغاز کنند.

وی، در ادامه بیان کرد: بخشی از این افراد که مورد پایش قرار گرفتند کارکنان خدمات شهری و فضای سبز شهرداری تهران بودند که اقدامات درمانی شان با حمایت شرکت شهر سالم انجام شد که کلیه مراحل درمان تا بهبودی ۲۵۰۰ کارگر توسط شرکت شهر سالم پیگیری شد.

مدیر عامل شرکت شهر سالم خاطر نشان کرد: ما نیازمند یک مرکز دائمی پایش سلامت و طب کار در حوزه شهرداری بودیم که تمام افراد حداقل سالی یک بار خود را به پزشکان و کادر پزشکی معرفی کنند تا سلامتشان چک شود و اگر علائم هشداردهنده ای از بیماری داشتند بتوانند به درمان خودبپردازند، برای این منظور ما اقدام به راه اندازی این مرکز کردیم تا تمام کارکنان شهرداری بتوانند سالی یک بار به یک مکان کاملا منسجم که امکان انجام تمام خدمات پایش وجود دارد مراجعه و سلامت خود را چک کنند.

حمیدچوبینه درخصوص امکان استفاده از خانواده های کارکنان از خدمات این مرکز بیان کرد: برنامه اصلی ما ارائه خدمات به خود کارکنان است و با توجه به این که یکی از دغدغه های کارکنان خانواده هایشان است و اگر کسی بیماری در خانواده داشته باشد امکان فعالیت از خود او نیز گرفته می شود این طرح خانواده های آن ها را نیز شامل می شود.

مدیر عامل شرکت شهر سالم در ادامه بیان کرد: با توصیه های شهردار و دکتر شیخ در حوزه منابع انسانی، علاوه بر پایش سلامت و طب کار بحث سلامت روان همکاران نیز در دستور کار شهر سالم قرار گرفت که به امید خدا بتوانیم یک مرکز دائمی سلامت روان را به زودی در شهر تهران برای پرسنل شهرداری  راه اندازی کنیم.

چوبینه درباره بیشترین بیماری هایی که مراجعان به این مرکز داشتند بیان کرد: بیماری های شغلی، عفونی، متابولیک و تغذیه،  فشار خون و بیماری های قلب و عروق و همچنین بیماری های مزمن مثل دیابت که می تواند سلامت فرد را با خطر مواجه کند از جمله  بیماری های مراجعان بود، اما عمده این بیماری ها ناشی از کم تحرکی و سبک زندگی ناسالم است که عوارضی مثل مشکلات قلبی و بیماری های تغذیه ای را برای بیشتر مردم ایران داشته است.

مدیر عامل شرکت شهر سالم درخصوص ظرفیت  مرکز پایش سلامت کارکنان اظهار داشت: این مرکز با داشتن سه تیم سی نفره پزشکی در حوزه های مختلف می تواند روزانه تا ۱۵۰ بیمار را پذیرش کند که در بلند مدت امکان شبانه روزی کردن آن نیز وجود دارد، افراد با اطلاع به مرکز پیشگیری می توانند سالی یک بار خود و خانواده هایشان از خدمات این مرکز بهره مند شوند.

انتهای پیام/

درباره ی OfoghTehran

همچنین ببینید

عکس زیر خاکی پژمان جمشیدی

از امروز فیلمبرداری سریال زیرخاکی با بازی پژمان جمشیدی در تهران آغاز خواهد شد. به …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *