اخبار داغ

لزوم مجلس باید از نخبگان تحقق ۹۱ درصدی درآمدهای شهرداری تهران واریز مرحله سوم «وام» بازنشستگان اولویت ذوب آهن تامین بازارهای داخلی حل معضل ترافیک با تأمین لجستیک و مدیریت درست شورای شهر تهران پیگیر ورود اتوبوس‌های جدید قرارداد ۲۸هزار میلیارد تومانی شهرداری تهران برای خرید۳۰۰۰ اتوبوس اعلام نحوه تعیین «شهریه» کودکستان‌ها تاثیر رژیم غذایی بر بی‌خوابی فواید رژیم غذایی سالم پیشرفت ۹۰ درصدی مرمت قدیمی‌ترین کتابخانه عمومی فارس تحلیل تاثیر فولاد در قیمت مسکن؛ پنهان سازی سایر عوامل یا واقعیت؟ با صفر شدن قیمت فولاد در ایران، قیمت مسکن چقدر کاهش می‌یابد؟! مصوبه مجلس برای جلوگیری از بنگاه‌داری بانک‌ها واردات کالاهای اساسی کشور از طریق نظام پرداخت رسمی نرخ اجاره واحدهای دو خوابه در تجریش ممنوعیت دریافت و پرداخت سود در کلیه عملیات‌های بانکی تعیین تکلیف همسان سازی حقوق بازنشستگان بهره برداری از چهار ایستگاه مترو در هفته آینده افزایش تعداد اتوبوس‌های فعال پایتخت به ۲۱۰۰ دستگاه

1

به پرداخت ملت در جایگاه برتر سهم بازار psp

  • کد خبر : 128525
  • ۲۱ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۹
به پرداخت ملت در جایگاه برتر سهم بازار psp
در مرداد ماه سال‌جاری شرکت «به‌‌‌پرداخت ملت» با سهم ۹۴/ ۲۰ درصدی از مبلغ تراکنش‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها، بیشترین سهم مبلغی شرکت‌های PSP را به خود اختصاص داده است.

به گزارش افق تهران، در مرداد ماه سال‌جاری شرکت «به‌‌‌پرداخت ملت» با سهم ۹۴/ ۲۰ درصدی از مبلغ تراکنش‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها، بیشترین سهم مبلغی شرکت‌های PSP را به خود اختصاص داده است. همچنین در این ماه شرکت «به پرداخت ملت» با پوشش ۸۲/ ۱۸ درصدی از مبالغ بازار کارت‌خوان فروشگاهی، بالاترین سهم را در اختیار دارد.

در مرداد شرکت «پرداخت الکترونیک پاسارگاد» از نظر تعداد ابزار کارت‌خوان فروشگاهی تراکنش‌‌‌دار با کسب ۸۲/ ۱۹‌درصد بالاترین سهم را در اختیار داشته است. در این ماه شرکت «پرداخت الکترونیک سامان» با کسب سهم ۷۱/ ۲۲ درصدی بیشترین سهم در ابزار‌‌‌های تراکنش‌‌‌دار اینترنتی را به خود اختصاص داده است. همچنین شرکت«پرداخت الکترونیک سامان» با ۵/ ۵۹‌درصد بیشترین سهم بازار ابزارهای پذیرش تراکنش‌‌‌دار موبایلی را نیز در دست داشته است.

«به پرداخت ملت» بالاترین سهم از بازار سرویس‌‌‌های پرداخت

بررسی سهم مبلغی تراکنش‌های هریک از شرکت‌های PSP از بازار سرویس‌های شبکه الکترونیکی پرداخت کارت نشان می‌دهد که در مرداد ماه شرکت «به پرداخت ملت» با پوشش ۰۴/ ۲۱ درصدی از بازار تراکنش‌‌‌های خرید، بالاترین دارنده سهم مبلغی تراکنش‌‌‌های مذکور محسوب می‌شود. همچنین شرکت «فن آوا کارت» در تراکنش‌‌‌های پرداخت قبض و خرید شارژ مرداد با سهم مبلغی ۳۹/ ۱۷ درصدی بیشترین سهم مبلغی این نوع از تراکنش‌‌‌ها را به خود اختصاص داده است.

مقایسه سهم شرکت‌های PSP از مبلغ تراکنش‌‌‌ها به ازای هر سرویس در دو ماه تیر و مرداد، نشان‌دهنده آن است که بیشترین اختلاف بین سهم مبلغی تراکنش‌‌‌های خرید در تیر ماه و مرداد ماه مربوط به شرکت «پرداخت الکترونیک سداد» با رقم ۴۲/ ۰‌درصد کاهش است. این شاخص در تراکنش‌‌‌های پرداخت قبض و خرید شارژ نیز با کاهش ۲۸/ ۱ درصدی، در شرکت «پرداخت الکترونیک سپهر» مشاهده می‌شود. همچنین بررسی سهم شرکت‌های PSP از مبلغ تراکنش‌‌‌های سرویس‌‌‌های مختلف در مرداد نشان می‌دهد که دو شرکت «الکترونیک کارت دماوند» و «فراپردازان آروند امید» کمترین سهم تعدادی و مبلغی تراکنش‌‌‌ها را در بین شرکت‌های ارائه دهنده خدمات پرداخت داشته و سهم آنها از بازار کلیه سرویس‌‌‌های خدمات کارت ناچیز است.

سهم از بازار ابزارهای پذیرش

شاخص سهم شرکت‌های PSP از بازار تراکنش‌‌‌های هر یک از ابزارهای پذیرش، سبب شناخت حوزه فعالیت و نحوه‌‌ سرمایه‌گذاری هر یک از شرکت‌های PSP در ابزارهای‌‌‌ پذیرش می‌شود. بر اساس بررسی این شاخص، در مرداد ماه سال‌جاری همچنان شرکت «به پرداخت ملت» با پوشش ۸۲/ ۱۸ درصدی از مبالغ بازار کارت‌خوان فروشگاهی، بالاترین سهم را در اختیار خود دارد. همچنین این شرکت در این ماه از مبالغ ابزار پذیرش اینترنتی و موبایلی نیز به ترتیب با پوشش ۵۳/ ۳۰ و ۹۸/ ۴۴ درصدی دارای بالاترین سهم است.

بیشترین اختلاف بین سهم مبلغی تراکنش‌‌‌های ابزار پذیرش کارت‌خوان فروشگاهی نسبت به ماه گذشته با کاهش ۲۸/ ۰ درصدی به شرکت «پرداخت الکترونیک پاسارگاد» تعلق دارد. همچنین شرکت «پرداخت الکترونیک سداد» در ابزار پذیرش اینترنتی با کاهش ۷۸/ ۱ درصدی، بالاترین تفاضل را نشان می‌دهد. همچنین شرکت «تجارت الکترونیک پارسیان» با ۷/ ۰‌درصد افزایش دارای بیشترین اختلاف سهم در مبلغ تراکنش‌‌‌های ابزار پذیرش موبایلی است. نتایج بررسی‌‌‌های این بخش حاکی از آن است که در ماه جاری عملکرد شرکت‌های«الکترونیک کارت دماوند» و «فراپردازان آروند امید» به‌‌‌گونه‌‌‌ای بوده که کمترین مبلغ و تعداد تراکنش‌‌‌های ابزارهای پذیرش مختلف را به خود اختصاص داده‌‌‌اند.

سهم مبلغی از بازار تراکنش‌‌‌های کارتی

در شاخص سهم مبلغی شرکت «به پرداخت ملت» با اختصاص سهم ۹۴/ ۲۰ درصدی از مبلغ تراکنش‌‌‌ها، بیشترین سهم را به خود اختصاص داده است. در این ماه اختلاف دومین شرکت بازار با این شرکت حدود ۲‌واحد درصد است. سهم مبلغی شرکت «پرداخت الکترونیک سامان» ۷۲/ ۱۸‌درصد است. رتبه سوم بازار از نظر مبلغ مربوط به «پرداخت الکترونیک سداد» با سهم ۳۶/ ۱۱‌درصد است و در رتبه‌‌‌های چهارم و پنجم به ترتیب «تجارت الکترونیک پارسیان» با سهم ۸۴/ ۱۰‌درصد و «پرداخت الکترونیک پاسارگاد» با سهم ۵۱/ ۱۰ درصدی قرار دارند. در میان ۱۲ شرکت PSP مقایسه شده پایین‌‌‌ترین سهم مبلغی از کل تراکنش‌‌‌های بازار خدمات پرداخت الکترونیک کارتی، مربوط به شرکت الکترونیک کارت دماوند (سهم ۲۶/ ۰ درصدی) است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://ofoghtehran.ir/?p=128525

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

بایگانی شمسی