اخبار داغ

تولید شرکت‌های فولادی در بازار بی‏‏‌رونق اعلام زمان برگزاری کنکور ۱۴۰۳ جزئیات ارائه کارت بلیت خبرنگاری پتروشیمی صنعت پیشتاز کشور رشد ۲۴۹ واحد شاخص کل بورس کاهش قیمت خودروها در بازار خودروها اعلام شروط مهم افزایش حقوق کارگران ابلاغ قانون بیمه‌ کارگران ساختمانی راه‌اندازی پرتابل‌های معاینه فنی در منازل تا پایان سال اعلام شرایط افزایش سرمایه بانک‌ها و موسسات اعتباری صدور دستور اخذ مالیات بر صادرات الواح هخامنشی بخشی از هویت ملی و مدنیت ایرانیان انتقاد از عدم تشکیل شورای موزه ها و خانه موزه‌های شهرداری تهران ضرورت تزریق انسولین در مبتلایان به دیابت تداوم کاهش دمای هوا در تهران افزایش عرضه اعتباری ماهانه محصولات پتروشیمی به بیش از ۷ همت لزوم همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و اصلاح نظام پرداخت افزایش حقوق کارگران در نیمه دوم سال برنامه‌ریزی برای توسعه جایگاه پلیمرها در صنعت پتروشیمی ایران ابلاغ دستورالعمل معرفی و کنترل آلاینده‌های محیط زیست شهر تهران

1

نشست خبری رئیس بیمه سلامت

  • کد خبر : 126939
  • ۰۷ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۱
نشست خبری رئیس بیمه سلامت
نشست خبری که به مناسبت تشریح دستاوردهای سازمان بیمه سلامت در آستانه هفته دولت برگزار شد.

به گزارش افق تهزان، محمد مهدی ناصحی، روز یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۴۰۲، در نشست خبری که به مناسبت تشریح دستاوردهای سازمان بیمه سلامت در آستانه هفته دولت برگزار شد، با عنوان این مطلب که پرداخت‌های بیمه سلامت در دو سال گذشته منظم و به روز شده است.

وی افزود: پرداخت‌های نسخه الکترونیک، داروخانه‌ها و بیمه روستایی تا پایان تیر ماه پرداخت شده است.

ناصحی بر اهمیت مقوله پیشگیری و خدمات توانبخشی تاکید کرد و گفت: تاکنون ۱۵ میلیارد برای کاردرمانی، ۶ میلیارد فیزیوتراپی و به در سال گذشته ۱,۳۵۰ میلیارد تومان برای معلولان تحت پوشش بهزیستی هزینه کرده ایم.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران ادامه داد: پرونده الکترونیک نیز یکی دیگر از خدمات بیمه سلامت است که پیگیر تکمیل آن هستیم.

وی افزود: بیش از ۳۳ میلیون ایرانی بدون پرداخت حق بیمه، تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته اند.

ناصحی به تشکیل صندوق بیماری‌های صعب العلاج و سخت درمان اشاره کرد و گفت: ۱۰۷ بیماری در لیست قرار داده ایم و تاکنون ۵۱ بیماری وارد لیست صندوق شده است.

وی افزود: سال گذشته ۳,۱۰۰ میلیارد تومان برای بیماران خاص و صعب العلاج اختصاص دادیم.

ناصحی ادامه داد: هزینه‌های دارویی بیماران در صندوق بیماری‌های صعب العلاج و سخت درمان به بالای ۹۰ درصد رسیده و پرداختی از جیب بیمار در حد ۵ تا ۱۰ درصد است.

وی افزود: غربالگری را برای پیشگیری از تولد نوزاد با بیماری‌های خاص را دنبال می‌کنیم و امیدواریم با انجام این کار، هزینه‌های سنگین درمان بیماری‌ها را کاهش دهیم.

ناصحی گفت: ضعف ما توجه به بخش سرپایی در بخش خصوصی است، زیرا بیشترین مراجعات به بخش خصوصی است. اما نمی‌توانیم بیش از ۷۰ درصد هزینه‌های درمان را با تعرفه دولتی پرداخت کنیم. بنابراین، پرداختی‌ها از جیب مردم در بخش سرپایی زیاد است.

وی افزود: ما به دنبال این هستیم که سهم بیمه سلامت از هزینه‌های سرپایی را افزایش دهیم.

ناصحی به پوشش هزینه‌های درمان ناباروری اشاره کرد و گفت: سقف دوره‌های درمان و سقف ریالی را در بخش دولتی برای درمان ناباروری برداشته ایم.

وی افزود: در بخش غیردولتی نیز ۹۰ درصد تعرفه عمومی را پرداخت می‌کنیم.

ناصحی در خصوص اعتبارات سازمان بیمه سلامت ایران، گفت: بیمه سلامت برای اقشار محروم جامعه است، به طوری که توانسته ایم با کمتر از ۵۰۰ میلیارد تومان، بیمه رایگان کنیم.

وی افزود: سازمان برنامه و بودجه حداقل ۳۰ هزار میلیارد تومان کمتر از منابع مورد نیاز را پرداخت می‌کند.

ناصحی در مورد جمعیت صندوق بیماری‌های خاص، گفت: بیش از یک میلیون نفر در سامانه‌های ما برای بیماری‌های خاص و مزمن، نشان دار شده اند.

وی افزود: موضوع دهک بندی در صندوق بیماری‌های صعب العلاج لحاظ نمی‌شود.

ناصحی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه ادارات بیمه سلامت در شهرستان‌ها از قبول ۲۰ درصد سقف نسخه کاغذی امتناع می‌کنند، گفت: اصلاً چنین موضوعی نیست و بر اساس قانون بودجه ۱۴۰۲، بیمه سلامت تا سقف ۲۰ درصد نسخ کاغذی را قبول می‌کند./ لینک منبع خبر

وی با اشاره به اتصال بیمه تامین اجتماعی به بیمه سلامت گفت: در بحث داروها تعداد بسیاری از داروهای بیماران صعب‌العلاج در این صندوق وارد شده است تا پرداختی از جیب مردم به شدت کاهش پیدا کند.

ناصحی با اشاره به غربالگری بیماری‌ها برای پیشگیری از بیماری‌ها در افراد گفت: پیشگیری باعث می شود که از هزینه های هنگفت درمان جلوگیری می شود.

وی ادامه داد: ضعف بیمه های پایه در بیماران سرمایی در بخش خصوصی است مراجعات مردم به بخش سرپایی خصوصی زیاد است. افرادی که به بخش خصوصی مراجعه می کنند باید هزینه های زیادی شاید بیش از ۷۰ درصد از جیب پرداخت کنند ما تلاش می کنیم که این هزینه ها از بیمه پرداخت شود اگرچه هنوز نتوانسته ایم قانون گذار را متقاعد کنیم این کار به معنی سوق دادن مردم به بخش خصوصی نیست بلکه باتوجه به اینکه مردم در بخش سرپایی به بخش خصوصی بیشتر مراجعه می کنند این کار نیز کمک به مردم است.

وی با اشاره بیمه درمان ناباروری گفت: در بخش دارویار اقدامات خوبی صورت گرفته است. یکی از علل کمبود دارو شاید افزایش تعداد داروخانه ها است داروخانه ها سه برابر افزایش پیدا کرده و باید انبار این داروخانه ها پر شود و باید برنامه ریزی شود تا مردم با مشکل مواجه نشوند.

ناصحی با اشاره به اینکه با ۴۲ انجمن حمایتی نشست هایی درخصوص وضعیت بیماران برگزار‌شده است، گفت: تقاضای ما این است که ورود خیرین به بیمه فعال تر شود تا بتوانیم خدمات بهتری ارائه دهیم.

وی تصریح کرد: بیمه سلامت ایران بیمه اقشار پایین جامعه است و عمده خدمات به این افراد در بخش دولتی است و در این بخش خدمات ما دارای عمق است. داروی همیبلرا برای بیماران هموفیلی به صورت آزمایشی برای تعدادی از بیماران در حال انجام است و نتایج خوبی داشته است.

ناصحی ادامه داد: در بحث بیماران خاص سامانه های ما با بخشی از سامانه های معاونت درمان متصل هستند و بیش از یک میلیون نفر از بیماران خاص نشان‌دار شده‌اند. راه های مختلفی برای شناسایی بیماران خاص و صعب‌العلاج وجود دارد و این کار در حال انجام است.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: ما در حال پیگیری هستیم تا سامانه تامین اجتماعی به ما متصل شود ما ۵۰۰ میلیارد تومان به تامین اجتماعی برای پرداخت بیماران صعب‌العلاج پرداخت کرده بودیم اما هنوز گزارشی در این خصوص ارائه نکرده اند ما در تلاش هستیم تا سامانه های آنها به ما متصل شود تا ما بتوانیم خدمات ارائه دهیم.

ناصحی درباره بیمه اتباع گفت: بیمارانی که دارای بیماری صعب‌العلاج هستند که حدود ۱۴۰ هزار نفر هستند، خدمات ارائه می‌شود. درخصوص بیمه پایه نیز به اتباعی که به صورت مجاز وارد شده اند با دریافت دوبرابر حق بیمه خدمات ارائه می شود.

وی درباره خدمات دندانپزشکی گفت: ۱۴ خدمت دندانپزشکی تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارد. خدمات دیگر را در قالب پیشنهاد به شورای عالی بیمه ارائه داده ایم که در صورت تصویب خدمات بیمه ای بهتری در حوزه دندانپزشکی ارائه خواهیم کرد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://ofoghtehran.ir/?p=126939

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

بایگانی شمسی