خانه / سلامت / تکنیک های کاربردی برای کاهش اضطراب

تکنیک های کاربردی برای کاهش اضطراب

تکنیک های کاربردی برای کاهش اضطراب

با برخی راهکارهای ساده و کاربردی می توان به کنترل استرس در افراد کمک کرد.

به گزارش سرویس سلامت افق تهران، افراد مضطرب اغلب احساس می کنند که هیچ روشی برای توقف آن وجود ندارد، علی رغم این که هیچ راهکار سریعی برای از بین بردن اضطراب وجود ندارد اما با برخی تکنیک‌های ساده می‌توان استرس را کنترل کرد.

صحبت با شخص مورد اعتماد

سعی کنید در خصوص دلایل اضطراب خود صحبت کنید، بهتر است فردی که با او صحبت می‌کنید یکی از اعضای خانواده یا دوستی باشد که او را می‌شناسید یا فردی که می تواند به شما کمک کند.

استراحت کافی 

احتمال دارد تصور کنید نداشتن زمان کافی برای انجام کارهایتان بر اضطراب شما می‌افزاید و در چنین شرایطی خواب کافیتوجیه عقلانی ندارد اما خواب کافی در اصل برای حفظ سلامت روانی شما و تحت کنترل داشتن آن اهمیت بسیاری دارد.

کمبود خواب یکی از مهم‌ترین محرک‌های ایجاد استرس های شدید است، تحقیقات نشان می دهد خواب ناکافی می‌تواند باعث تقویت واکنش‌های مقدماتی مغز شده و سطوح اضطراب کلی را افزایش دهد.

 مراقب سلامتی خود باشید

توجه به رژیم غذایی و میزان ورزش نیز اهمیت زیادی دارد، وعده‌های غذایی منظم و ثبات قند خون می‌تواند به حفظ مناسب سطح خلق و خو و انرژی کمک کند،  همچنین ورزش نیز  می‌تواندموجب کاهش استرس و بهبود سلامت روانی شما شود.

کاهش مصرف کافئین 

کافئین برای اضطراب زیان آور است و با تأثیر بر خواب، موجب خستگی و بی‌حوصلگی شما می‌شوند، مصرف آب کافی نیز می‌تواند با سهولت تمرکز و تفکرِ روشن به بهبود خلق و خوی شما می انجامد.

انجام تمرینات تنفسی پایه 

تمرینات تنفسی می‌تواند در حفظ آرامش شما موثر باشد تا  کنترل بیشتری در شرایط استرس‌زا داشته باشید، تمرکز بر تنفس‌های عمیق، استفاده از تنفس‌های شدید عمدی و آگاهی از تنفس خود و دم و بازدم می‌تواند به آرامش ذهن کمک کند.

ثبت خاطرات

بهتر است اتفاقاتی را که برایتان رخ می‌دهد و باعث افزایش اضطراب شما می شوند را  یادداشت کنید تا الگوی اختلالات اضطرابی‌، محرک‌ها و تجربیات استرس زا در شما مشخص شود، این کار به شما کمک می‌کند تا علائم زود هنگام اضطراب را در ابتدا مشاهده کنید.

 هم‌چنین می‌توانید زمان‌هایی که همه چیز برای شما به شکل مثبتی پیش می‌رود را بنویسید، گاهی اضطراب می‌تواند به این دلیل باشد که شما زمان زیادی را صرف فکر کردن در خصوص  نکات منفی زندگی خود می کنید و از این رو نیاز است گاهی خود را تشویق کنید و به اتفاقات خوب زندگی‌تان توجه بیشتری داشته باشید.

انتهای پیام/

درباره ی OfoghTehran

همچنین ببینید

فرزند آوری

۱۶۲ مادر ۱۳ تا ۱۹ ساله در ملایر صاحب فرزند شدند!!!

رئیس ثبت احوال ملایر، بیان کرد: در ۵ ماه نخست امسال، ۱۵۶ مورد فرزندآوری در …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *