2

انتقاد نسبت به عدم گزارش سفرهای خارجی مدیریت شهری در سامانه شفافیت

  • کد خبر : 119192
  • ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۹:۵۲
انتقاد نسبت به عدم گزارش سفرهای خارجی مدیریت شهری در سامانه شفافیت
رئیس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای اسلامی شهر تهران بیان کرد: براساس مصوبه شورای شهر تهران در خصوص مدیریت تعارض منافع در مدیریت شهری، شهرداری تهران قانونا ملزم است که هزینه سفرهای خارجی را در سامانه شفافیت منتشر کند.

به گزارش سرویس شورای شهر افق تهران؛ احمد صادقی، رئیس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: بر اساس مصوبه شورای شهر تهران در خصوص مدیریت تعارض منافع در مدیریت شهری، شهرداری تهران قانونا ملزم است که هزینه سفرهای خارجی را در سامانه شفافیت منتشر کند، اما شهرداری تهران این هزینه‌ها را در سامانه شفافیت که دسترسی عمومی به آن وجود دارد، بارگذاری نکرده است.

وی افزود: در حال حاضر شهرداری هزینه سفرها را صرفا در سامانه داخلی سفرهای خارجی بارگذاری می‌کند که دسترسی عمومی به این سامانه وجود ندارد و تنها آن دسته از اعضای شورای شهر که عضو کمیته سفرهای خارجی هستند، می‌توانند به این سامانه دسترسی داشته باشند و از هزینه سفرهای خارجی شهرداری مطلع شوند.

صادقی با تاکید بر این که نمی‌توان گفت سفرهای خارجی مدیریت شهری ششم دستاوردی نداشته است، گفت: اعضای شورا نسبت به این که سفرهای خارجی مدیریت شهری دستاوردی نداشته است، انتقادی ندارد، بلکه خواهان آن هستند که علل، هزینه‌ها و نتایج انجام هر سفر، در قالب یک گزارش به صورت شفاف به شورای شهر و عموم مردم گزارش شود.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: برخی سفرهای خارجی با هدف خرید تجهیزات و بعضی دیگر با هدف امضای تفاهم‌نامه یا شرکت در یک اجلاس بین‌المللی یا همایش علمی انجام می‌شود که این سفرها ضروری است و نمی‌توان دستاوردهای آنها را با عدد و رقم سنجید یا گفت که شرکت در این سفرها دستاوردی نداشته است، اما در هر صورت بهتر است گزارش هر سفر به صورت جداگانه برای اعضای شورا ارائه شود تا با توجه به هزینه‌بر بودن انجام سفرهای خارجی بتوانیم نتایج تمام سفرها را جدا جدا بررسی کنیم.

وی در پایان تصریح کرد: در حال حاضر گزارشات جزئی سفرهای خارجی که در آن علل و نتایج انجام هر سفر به صورت جداگانه مشخص می‌شود، در سامانه داخلی شهرداری بارگذاری می‌شود، ولی ما درخواست کرده‌ایم که گزارشات کامل سفرهای خارجی در سامانه شفافیت نیز بارگذاری شود تا عموم شهروندان بتوانند در جریان دستاوردهای سفرهای مدیریت شهری قرار بگیرند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://ofoghtehran.ir/?p=119192

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

بایگانی شمسی