خانه / اقتصادی / لزوم پرداخت یارانه دولتی به بخش مسکن

لزوم پرداخت یارانه دولتی به بخش مسکن

اهتمام شبکه بانکی برای رفع نیازهای ضروری و کمک به عادی سازی زندگی مردم

نماینده مجلس شورای اسلامی بیان کرد: دولت باید برای رونق ساخت و ساز و کاهش قیمت‌ مسکن، اقدام به توزیع یارانه در این بخش کند.

به گزارش سرویس اقتصادی افق تهران، رحیم زارع نماینده مردم آباده در مجلس شورای اسلامی درباره ضرورت حمایت دولت از تولید انبوه مسکن در کشور، گفت: برای رونق ساخت و ساز و کاهش قیمت‌ مسکن دولت باید اقدام به توزیع یارانه در این بخش کند.

نماینده مردم آباده در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: دولت می تواند یارانه خود را در بخش مسکن هم در اختیار سازندگان و هم قشر جوان، قرار دهد، گرانی مصالح ساختمان موجب شده در سال‌های اخیر ساخت و ساز برای انبوه سازان دیگر توجیه اقتصادی نداشته باشد، بنابراین دولت برای حمایت از تولید مسکن به پرداخت یارانه اقدام کند.

وی تاکید کرد: در سال‌های اخیر کاهش ارزش پول ملی و نوسانات ارزی در سال های اخیر باعث تضعیف قدرت خرید مردم به خصوص قشر جوان شده است، دولت باید در شرایط فعلی به منظور خانه دار شدن قشر کم درآمد جامعه، حمایت‌های مقطعی اثربخشی از آن ها انجام دهد.

نماینده مجلس دهم در پایان تصریح کرد: یارانه برای تامین مسکن جوانان باید به صورت پلکانی و متناسب با توان مالی آن‌ها اختصاص داده شود،  دولت در این جهت باید از تجربه کشور‌های موفق استفاده کرده و با اعطای یارانه و تسهیلات مناسب، تلاطم‌های فعلی در بخش مسکن را به حداقل برساند.

انتهای پیام/

درباره ی OfoghTehran

همچنین ببینید

ورود ۱۱۷ مینی بوس به ناوگان حمل ونقل شهری تا پایان آبان

مدیر عامل شرکت اتوبوسرانی شهرداری تهران، بیان کرد: شرکت تعاونی ۱۱۷ دستگاه مینی بوس را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *