خانه / سلامت / اختلال اضطراب اجتماعی را بیشتر بشناسیم

اختلال اضطراب اجتماعی را بیشتر بشناسیم

 اختلال اضطراب اجتماعی را بیشتر بشناسیم

افرادی که از اختلال اضطراب اجتماعی رنج می‌برند، در محیط‌های اجتماعی بسیار نگران و مضطرب هستند، این افراد معمولا نگران قضاوت دیگران هستند.

به گزارش سرویس سلامت افق تهران، اختلال اضطراب اجتماعی باعث می شود فرد در شرایط عادی و در تعاملات مرسوم اجتماعی احساس آرامش نداشته باشد، این اختلال، توانایی فرد در انجام فعالیت‌های روزمره، شرکت در اجتماع و حتی محل کار را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد.

گاهی اوقات این اختلال با خجالتی بودن اشتباه گرفته می‌شود اما تمام افرادی که خجالتی هستند لزوما دچار  اختلال اضطراب اجتماعی نیستند.

افرادی که از اختلال اضطراب اجتماعی رنج می‌برند در محیط‌های اجتماعی بسیار نگران و مضطرب هستند، این افراد معمولا نگران قضاوت دیگران هستند، همچنین این افراد تصور می کنند زمانی که وارد یک محیط می‌شوند توجه تمامی افراد حاضر در جمع، به آن‌ها جلب می‌شود.

همچنین این اختلال می‌تواند علائم فیزیکی مثل تعریق، لرزش، احساس گیجی، گرفتگی ماهیچه‌ها و بالا رفتن ضربان قلب را نیز داشته باشد.

 اختلال اضطراب اجتماعی مانع از آن می‌شود که فرد بتواند رابطه دوستی برقرار کند و آن را حفظ کند، بسیاری از این بیماران برای مقابله با این مشکل  سعی می کنند  از قرار گرفتن در موقعیت‌های اجتماعی بپرهیزند یا فعالیت‌های خود را در اجتماع محدود می‌کنند.

برخلاف انواع دیگر اختلالات اضطرابی اطلاعات کافی در خصوص اختلال اضطراب اجتماعی،  وجود ندارد، از میان ۱۵ میلیون بزرگسال آمریکایی که با این اختلال درگیرند بیشتر آنان در دوران کودکی و اوایل دوره نوجوانی با علائم آن روبرو می‌شوند.

درحالیکه فاکتورهای ژنتیکی در اختلال اضطراب اجتماعی نقش دارند، برخی از کارشناسان اعتقاد دارند  اضطراب اجتماعی تا حدودی از عوامل محیطی ناشی می‌شوند، به طور مثال، کودکانی که والدین یا دیگر اطرافیانشان در محیط‌های اجتماعی آرامش ندارند، این مسئله را یک رفتار اجتماعی عادی تلقی می کنند.

به گزارش لایوساینس، روان‌درمانی و دریافت دارو یا ترکیبی از این ها روش‌های موثری برای مقابله با اضطراب اجتماعی هستند.

انتهای پیام/

درباره ی OfoghTehran

همچنین ببینید

آذری جهرمی از نمایندگان مجلس کارت زرد گرفت

وکلای مجلس پس از شنیدن پاسخ های وزیر ارتباطات، از توضیحات وی قانع نشدند. به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *