1

برنامه چهارم تبلور توانمندی‌های شهرداری برای اداره شهر

  • کد خبر : 113009
  • ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۰
برنامه چهارم تبلور توانمندی‌های شهرداری برای اداره شهر
معاون برنامه‌ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورا شهرداری تهران بیان کرد: برنامه چهارم تبلور توانمندی‌های درونی شهرداری برای اداره شهر است و تمامی مباحث استراتژیک حوزه مدیریت شهری در این برنامه گنجانده شده است.

به گزارش سرویس مدیریت شهری افق تهران؛ مجید باقری در آیین تجلیل از دست اندرکاران تدوین برنامه چهارم تحول و پیشرفت شهر تهران ضمن تبریک اعیاد شعبانیه با اشاره به مردمی سازی اداره شهر با مشارکت نخبگان به عنوان یکی از ابرپروژه های شهردار تهران اظهار داشت: نخستین گام تحقق «ساماندهی مشارکت مردم و بویژه نخبگان در اداره شهر» استفاده بهتر از توان خبرگان و نخبگان مجموعه شهرداری است.

معاون شهردار تهران ضمن تقدیر از رویکرد همدلانه و مشارکت جویانه کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران گفت: تدابیر رییس و اعضای این کمیسیون بر غنای برنامه چهارم افزود و دستاوردهای بهتری را رقم زد.

وی برنامه چهارم تحول و پیشرفت شهر تهران را متکی بر دانش و خرد جمعی نخبگان شهرداری دانست و افزود: در شهرداری تهران بالغ بر ۱۰ هزار نفر از جامعه نخبگانی وجود دارد که برخی از به دلایل مختلف، فاقد انگیزه و دارای عدم خودمؤثر پنداری در سیستم سازمانی هستند.

باقری، با بیان اینکه تدوین هر نوع برنامه در مقیاس محله، منطقه یا شهر بدون مشارکت نخبگان درون مجموعه، امکان پذیر نیست، افزود: شهرداری تهران امسال برای تدوین برنامه ابتکار جدیدی داشت و برای تنظیم این برنامه بسیار مهم و سند بالادستی حائز اهمیت به گونه ای برنامه ریزی کرد که توسط کارشناسان و متخصصین مجموعه شهرداری انجام شود.

معاون برنامه‌ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورا شهرداری تهران خاطرنشان ساخت: استفاده از توانمندی درون سازمانی علاوه بر ایجاد حس خودباوری، باعث شد مباحث استراتژیک حوزه مدیریت شهری به دقت مورد توجه قرار گیرد و ما به طور خاص موفق شدیم با مشارکت کارشناسان و نخبگان شهرداری و ضمن همفکری با اساتید دانشگاه برنامه ای را طراحی و تدوین کنیم که تبلور توانمندی‌ های درونی شهرداری برای اداره شهر و بهبود شرایط کشور و شهر تهران شود.

وی تصریح کرد: در صورتی که بودجه ما مبتنی بر برنامه طراحی نشود و از شاخص های سنجش به خوبی مراقبت نکنیم اثربخشی برنامه چهارم زیر سوال خواهد رفت. بنابراین همه باید با همدلی و همراهی برای اجرای صحیح برنامه چهارم تلاش کنیم.

باقری، با اشاره به طرح من شهردارم گفت: این طرح که با بودجه ریزی مشارکتی آغاز شد استمرار خواهد داشت و باید بتوانیم مشارکت مردم را در همه حوزه ها و مقیاس ها افزایش دهیم.

وی، ضمن قدردانی ویژه از دکتر شهرابی و مهندس کوثری، خطاب به همکاران مدیریت شهری برای تدوین برنامه چهارم تحول و پیشرفت شهر تهران گفت: قدرشناس شماییم که با تلاش های خود ما را دلگرم ساختید و انتظار داریم همواره در حین اجرای برنامه نیز نکات، نظرات و پیشنهادات خود را به دبیرخانه برنامه چهارم منعکس کنید.

معاون شهردار تهران، یکی از اسناد بالادستی در مدیریت شهری را برنامه های چهارساله عنوان کرد و افزود: برنامه پنجساله توسعه شهری سالهای گذشته همزمان با دوره مسئولیت شورا و مدیریت شهری نبود. اما با تدبیر وزارت کشور برای تعیین زمان چهارساله، این همسانی ایجاد شد.

باقری درخصوص چشم انداز برنامه چهارم گفت: یکی از مصادیق اجرای برنامه چهارم این است که بتوانیم تعادل بین منابع و مصارفمان برقرار کنیم تا دقیقا به مواردی که در احکام برنامه تدوین کرده ایم دست یابیم. بنابراین افقهایی که در برنامه طراحی شده به گونه ای است که با بودجه های پیش بینی شده و قابل تحققی از طریق مشارکت دولتی و عوارض ناشی از درآمدهای پایدار به دست خواهیم آورد. بنابراین یکی از نکات بسیار مهم برنامه چهارم این است که اطمینان داریم هدفگذاری ها دقیق صورت گرفته است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://ofoghtehran.ir/?p=113009

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

بایگانی شمسی